Çetinkaya, “Bu festival Gemlik kadınının neleri başarabileceğini ispatlayacak”


5. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali için çalışmalar son hız devam ediyor.

Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya ve yönetimi, festivale katılacak köy muhtarları, kooperatif başkanları ve kadın dernekleri ile buluştu.

Festivale bu sene farklı bir konseptte hazırlandıklarını belirten Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya, katılımının hem zeytinin hem de ilçenin tanıtımı açısından çok önemli olduğunun altını çizdi.

Kooperatifler, kadın dernekleri ve köyler için stant alanları oluşturduklarını da ifade eden Çetinkaya, burada kendi zeytinyağı ve zeytin ürünlerinin dışında köylerine has yapılan yiyecek ve kadınların kendi el emeği ürünleri sergileyebileceğini de belirtti. El emeği ürünlerin özellikle üstünde durduklarını söyleyen Çetinkaya, bunun hem festivale renk katacağını hem de Gemlikli kadınların neleri başarabileceğini ispatlar nitelikte olacağını da vurguladı.

Toplantıda zeytin festivali için söz alan girişimci kadın dernekleri ise, 5. cisi düzenlenecek festival için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirtirken, Festivale ziyaretçi olarak gelecek yerli ve yabancı konuklara Gemlik’i en iyi şekilde tanıtacaklarını da kaydettiler.


Haber Tarihi : 4.08.2019