Navodari Günleri şenliklerine Gemlik damgası


Gemlik Belediyesi heyeti Geleneksel Navoradi Günleri Şenlikleri’nde onur konuğu olarak yer aldı.

Romanya’daki kardeş şehir Navodari’nin davetlisi olarak kentte olan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve beraberindeki heyet, Navodari Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Navodari Günleri’nin kapanış programında yer aldı. Navodari Belediye Başkanı Florin Chelaru tarafından alan girişinde karşılanan Gemlik Belediyesi heyeti, programı kendilerine ayrılan yerden izledi. Programda anons edilen Gemlikliler, taktıkları Türk bayrağı şapkaları ile alanda ilgi odağı oldular. Gemlikliler zaman zaman  yöresel şarkılara ve danslara eşlik ettiler.

Navodari Günleri’nin kapanış programına tam kadro katılan Gemlik heyeti festival alanında incelemeler yaptı. Heyet, konser ve şenlik gibi etkinliklerde Navodarililerin hangi uygulamaları gerçekleştirdiğini ve alanda nelere önem verdiğini dikkatle inceledi.

Başkan Sertaslan Zeytin Festivali’ne davet etti

Navodari’nin önceki Belediye Başkanı  Matei Nicolae’nin hediye ettiği yöresel kıyafeti giyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, sunucunun anonsu ile alandakileri Rumence selamladı. Daha sonra basın mensuplarına konuşan Başkan Sertaslan, üç gün süren şenliklerin oldukça kapsamlı ve eğlenceli geçtiğini söyleyerek Navodari Belediye Başkanı Florin Chelaru ve ekibini kutladı. Navodarili mevkidaşı ve belediye ekibinin Gemlik heyetiyle yakından ilgilendiklerini, Gemliklilerin Navodari’de oldukça güzel ağırlandığını belirten Sertaslan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek “30, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Zeytin Festivali’miz, bu yıl öncekilerden çok daha farklı ve kapsamlı olacak. Buradaki faaliyetlerde incelediğimiz çalışmalardan festivalin çeşitli noktalarında faydalanacağız. Navodari heyetini bizim festivalimizde görmekten onur duyacağız” şeklinde konuştu.


Haber Tarihi : 30.07.2019